Asinszāle iekšķīgai lietošanai

 

Reimatisma, kuņģa–zarnu trakta (čūlas slimības, caurejas, gastroenterīta) saslimšanu, podagras, urīnpūšļa saslimšanu, bērniem – urīna nesaturēšanas gadījumos, kā žulti dzenošs un pretiekaisuma līdzeklis: 10 g asinszāles, glāze karsta ūdens. Pusstundu vāri uz lēnas uguns. Lieto pa trešdaļglāzei 3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas. Novārījumu var uzglabāt trīs diennaktis.

 
 

Kuņģa–zarnu trakta vainām derēs arī šāda recepte: 15 g kaltētas asinszāles uz glāzi ūdens. Nostādini 10 dienas un lieto pa 30 pilieniem 3 reizes dienā.

Caurejas gadījumiem: 4 daļas pīlādžogu, 3 daļas asinszāles, 2 daļas altejas, 500 g verdoša ūdens. Nostādini 40–60 minūtes. Lieto pa pusglāzei 4 reizes dienā.

Neirožu mazināšanai: 3 ĒK kaltētas asinszāles uz glāzi verdoša ūdens. Nostādini 2 stundas. Lieto pa trešdaļglāzei 3 reizes dienā pēc ēšanas.

Sieviešu dzimumorgānu iekaisumiem: 1 ĒK kaltētas asinszāles uz glāzi verdoša ūdens. Vāri 15 minūtes, lieto pa 1/4 glāzes 3 reizes dienā.

 

Lai novērstu nepatīkamu smaku no mutes dobuma un stiprinātu smaganas: 1 ĒK asinszāles aplej ar glāzi verdoša ūdens, vāri 15–20 minūtes. Izmanto kā mutes skalojamo līdzekli.

 

Asinszāle ārīgai lietošanai

 

Pie strutojošām brūcēm gatavo kompreses: sauja asinszāles ziedu uz 500 g verdoša ūdens. Lieto, protams, atdzesētu.

Roku un sejas ādas zvīņošanās gadījumā: 1 daļa asinszāles, 2 daļas augu eļļas. Nostādini ziedi 3 nedēļas.

 

Ja pārlieku svīst rokas un kājas: 2 TK augu masas – asinszāles un ozolu mizu – aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens, vāri 10 minūtes. Atdzesē un pievieno 2 ĒK etiķa. Rokas un kājas katru dienu vanno novārījuma ūdenī.

 

 

 


Rakstit atsauksmi

Lūdzu autorizēties vai reģistrējieties lai pievienot atsauksmi

Asinszāles slotiņa

  • 2.60 €